KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 13822008
nr 1382 2008
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Blyerts, 2 st, Ivar Morsing (f. 1919), Sverige. Landskap & Interiör med figurer. Signerade, -63. Motivet: 24x29, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 mars 2021
kl 18:11:03
1/3 18:06:03
Ivar Morsing
Läs mer om Ivar Morsing